استاندار بوشهر: گردشگری از محورهای توسعه اقتصادی استان است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، احمد محمدی زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در بندرگناوه افزود: استان بوشهر یکی از استان‌های  اصلی کشور در حوزه گردشگری است که نه تنها شهر گناوه بلکه همه شهرستان‌ها  بویژه حاشیه دریا شرایط خوبی  حتی دشتستان به علت وجود نخلستان ها و ۴ میلیون اصله نخل، برای جذب گردشگران از سراسر کشور دارند.

وی اظهارداشت: حمایت کردن نظیر موضوع کالای همراه ملوان ازطریق تردد به کشورهای جنوبی خلیج فارس به این دلیل است که هفت هزار مغازه  در استان بوشهر این کالاها را عرضه می کنند تا  گردشگران بتوانند در محیط خوب و سالم و امن علاوه بر تفریح و خرید هم کنند.

وی گفت: جامعه هدف ما در گردشگری ، افرادی  مستحق هستند یعنی اقشار متوسط جامعه به پایین  که نمی توانند به کیش و قشم بروند و  با خودروهای شخصی خود وارد استان می شوند و از میزبانی آنها خوشحال می‌شویم.

استاندار بوشهر بیان کرد: در کنار حمایت از این صنعت، در عین حال در پی ایجاد ظرفیت‌های گردشگری مثل مجتمع های گردشگری هستیم و در این راستا مذاکراتی با بخش خصوصی شده است.

وی افزود: شرایط آب و هوایی  در نیمه دوم سال کشور، به گونه ای است که برای گردشگران بهترین محیط  جنوب ایران است و این موقعیت  برای استان بوشهر به وجود آمده که در کنار  دیگر ظرفیت‌های موجود از جمله اماکن  تاریخی ،  سواحل زیبا و بازارهایی که دارد ، شرایط برای جذب گردشگر  فراهم شده است.

محمدی زاده گفت: اگر شرایط کرونایی کنونی برای استان پیش نیامده بود ، پیش بینی کرده بودیم در نیمه دوم امسال  تا پایان ۱۵ فروردین ۱۴۰۱  حداقل ورود ۱۲ میلیون گردشگر به این استان وارد شود و امیدواریم که این بیماری کنترل و جدی نباشد تا این اتفاق مفید بیافتد و شاهد حضور  گسترده‌تر گردشگران باشیم.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی حمایت قاطعانه از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در دستور کار جدی قرار دارد، گفت: در این راستا شرایط را برای کسب و کار آنها تسهیل می‌کنیم ، صدور پروانه و واگذاری زمین سرعت گرفته است.

استاندار بوشهر ادامه داد: در شرایط فعلی به یک ثبات نسبی اقتصادی دست یافتیم و  روز به روز بیشتر می شود و زمینه کار و سرمایه گذاری و حمایت از  مردم و بخش خصوصی فراهم شده  است و حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: در شهرستنان‌های شمالی استان همانند بقیه شهرستانها ، افراد متمکن مالی و دارای ثروت زیادی وجود دارد که به آنها توصیه می‌کنم ، سرمایه های خود را در  حوزه های صنعتی هزینه کنند که  هم ارزش سرمایه  و افزوده آنها بالا می رود و هم برای مردم دیارشان و هموطنان ایجاد شغل و تولید می‌کنند.

استاندار بوشهر: گردشگری از محورهای توسعه اقتصادی استان است