بیش از ۹۰۰۰ فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در آذربایجان شرقی ایجاد شده است

خبرگزاری ایسنا

مرتضی نیازی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: تا به امروز ۳۰۴۸ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و روستایی آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری رسیده که سبب ایجاد ۹۱۴۴ فرصت شغلی شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در آذربایجان شرقی از سال ۱۳۹۸ تاکنون ادامه دارد: ۱۴ شهرستان، ۳۲ بخش و ۲۲۳ روستا در این استان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد قرار دارند. 

نیازی خاطرنشان کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی ۳۰۴۸ طرح اشتغال‌زایی آذربایجان شرقی، ۳۴۴۰ میلیارد ریال است.

وی در رابطه با رسته‌های مشاغل ایجاد شده نیز بیان کرد: رسته‌های کشاورزی، خدمات و صنعتی به ترتیب با ۵۸، ۲۷ و ۱۵ درصد بیشترین سهم را از مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت به خود اختصاص می‌دهند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت تاکید کرد: ۲۷ درصد کارآفرینان بنیاد در آذربایجان شرقی را زنان تشکیل می‌دهند.

نیازی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه‌ی توانمندسازی و اشتغال‌آفرینی نیز گفت: بنیاد برکت تا پایان سال جاری فرآیند راه‌اندازی ۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور با ظرفیت اشتغال ۲۴۰ هزار نفر را به پایان می‌رساند.‎

وی ادامه داد: بنیاد برکت برای سال آینده نیز بهره‌برداری از ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را در دستور کار دارد که باعث ایجاد ۳۰۰ هزار شغل خواهد شد.

گفتنی است؛ بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۳۰۱۶ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۶۹۵۱ میلیارد ریال در مناطق محروم و کم‌برخوردار آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

بیش از ۹۰۰۰ فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در آذربایجان شرقی ایجاد شده است