آموزش در مدارس مناطق شهری مجازی خواهد بود

خبرگزاری ایسنا

فرهاد زیویار در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تقدیر و تشکر از حضور پرشور و همدلانه مردم استان در مراسم ۲۲ بهمن گفت: جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مانند هفته‌های گذشته با حضور رئیس جمهور و سایر مسئولین و استانداران سراسر کشور حول محور بررسی آخرین وضعیت بیماری برگزار شد.

زیویار ادامه داد: در خصوص آخرین وضعیت استان به لحاظ بیماری، آمار و ارقام از افزایش تعداد مبتلایان و بستری ها حکایت دارد که ممکن است به افزایش مرگ بر اثر بیماری طی روزهای آتی منجر شود.

وی اظهار کرد: طبق گزارش اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان میزان ابتلا از حدود ۳۱۵۰ نفر به ۵۳۰۰ نفر در هفته اخیر رسیده که در نوع خود یک هشدار است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری در استان طی هفته اخیر به ۲۴۰ نفر رسیده، افزود: موضوع نگران کننده در شرایط کنونی احتمال افزایش بستری ها بر اثر بیماری است که با توجه به محدودیت در امکانات و تعداد تخت‌های موجود در بیمارستان‌های استان، شرایط در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها بحرانی خواهد شد.

زیویار خاطرنشان کرد: در بحث فوتی‌های استان با ثبت ۵ نفر در هفته اخیر، نسبت به هفته گذشته ۱ نفر افزایش را شاهد بوده‌ایم که متاسفانه همه این افراد بیماری زمینه‌ای داشته‌اند.

وی یادآورشد: از تعداد ۵ نفر فوتی کرونایی در استان سه نفر از آنها واکسن تزریق نکرده و ۲ نفر دیگر نیز فقط دو دوز واکسن تزریق کرده‌اند که از اهمیت تزریق واکسن در ایجاد ایمنی در برابر بیماری حکایت دارد.

استاندار لرستان در خصوص نحوه آموزش در مدارس گفت: با توجه به شرایط کنونی، آموزش در مدارس به ویژه در مناطق شهری به صورت مجازی خواهد بود و در روستاها یا مناطقی که شرایط برای ارائه آموزش به صورت مجازی فراهم نیست با تشخیص شورای مدرسه و لحاظ کردن پروتکل‌های بهداشتی آموزش به صورت حضوری ادامه خواهد داشت.

زیویار همچنین افزود: در بحث حضور کارکنان در محل کار نیز موضوع به مدیران ادارات محول شده تا در صورت ضرورت با هماهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا نسبت به ابلاغ دورکاری کارکنان و کاهش تراکم آنان در محل کار به نحو مقتضی اقدام کنند.

آموزش در مدارس مناطق شهری مجازی خواهد بود