پلیس فتا شکارچیان سواحل بندر ترکمن را نقره داغ کرد

خبرگزاری ایسنا

علیرضا مزیدی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در ماههای اخیر برخی افراد از طریق گروه‌های تلگرامی و واتساپی اقدام به فراخوان برای شکار در منطقه می‌کردند، اظهار کرد: بلافاصله موضوع با حساسیت و دقت لازم توسط پلیس فتا در دستور کار بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینمه ۵ نفر از لیدرهای این شکارچیان که با همکاری پلیس فتا شناسایی و به دادسرا احضار شدند، افزود: در کنار این موضوع دستور توقیف شناورها و قایق‌های غیرمجاز هم صادر شده است.

دادستان بندرترکمن با تاکید بر اینکه همچنین کومه‌هایی که شکارچیان غیرمجاز در منطقه آشوراده ساخته بودند تخریب شده است، ادامه داد: این که متخلفان مطمئن باشند اقدامات غیرقانونی آنان از چشم قانون پنهان نیست و به زودی باید در دادگاه پاسخگو باشند.

مزیدی با اشاره به اینکه تاکنون ۴۸ پرونده برای شکارچیان متخلف تشکیل شده است، تصریح کرد: رای ۲۱ پرونده از این 48 پرونده صادر شده و در مرحله اجرای احکام قرار دارد و سایر پرونده ها نیز در دست بررسی است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سازمان محیط زیست امسال به علت خطر شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان، شکار در این منطقه آشوراده و میانکاله ممنوع شده است.

پلیس فتا شکارچیان سواحل بندر ترکمن را نقره داغ کرد