۳۰ درصد بستری‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد را کودکان تشکیل می‌دهند

خبرگزاری ایسنا

محمدمهدی بانشی روز شنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ در نشست ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: طی هفته گذشته ۱۴۲۵ بازدید در سطح استان داشتیم که ۳۷ صنف متخلف کرونایی به مراجع قضایی معرفی و ۳۱ واحد متخلف نیز پلمب شدند.

وی با بیان اینکه نظارت ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی جهت مقابله با کرونا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد کاهش پیدا کرده است، اظهارکرد: تا قبل از کرم‌های امیکرون کودکان صفر تا ۹ سال این استان کمترین ابتلا به کرونا را داشتند اما هم‌اکنون ۳۰ درصد بسترهای کرونایی استان را این گروه سنی تشکیل می دهند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که در گروه سنی صفر تا ۹ سال  برای دادن تست همکاری نمی کنند و و متاسفانه باعث می شود که در بیمارستان‌ها و برای بستری این گرو را ملاقات کنیم.

بانشی تصریح کرد: گروه سنی صفر تا ۹ سال واکسن کرونا نزده اند و در مدارس نیز تجمع داشتند که که اگر با این روند افزایشی پیش برویم استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تخت و دارو طی ۲۵ روز تا یک ماه آینده با مشکل و کمبود مواجه می‌شویم.

وی ادامه داد: در برخی شهرستان‌های استان هم اکنون در راهروها تخت گذاشتند و بیماران را بستری و سرم به آن ها وصل می کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از رسانه ها و صدا و سیما انتظار داریم که این گروه سنی را آموزش دهند و جهت شناسایی این گروه کمک کنند تا تشخیص به موقع داده شوند و به بستری در بیمارستان منجر نشوند.

بانشی تاکید کرد: هم اکنون واکسیناسیون گروه ۵ تا ۱۲ سال مشکل اساسی مجموعه بهداشت و درمان کشور است چراکه از یک طرف این گروه سنی باید واکسینه شوند و از طرفی آموزش و پرورش اجازه ورود به تیم‌های ما نمی دهد.

وی تصریح کرد: با بیان اینکه باید از تجمعات جلوگیری شود، تاکید کرد: به نظر می رسد که باید از مدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و مهد کودک ها را به مدت دو هفته جهت پیشگیری از کرونای اُمیکرون تعطیل کنیم تا به آرامش نسبی برسیم.

به گزارش ایسنا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: همچنین باید اماکن پذیرایی نمایشگاه ها و سالن های ورزشی در مدت مشخص تعطیل شوند و از برگزاری هرگونه مراسم در فضای بسته ممانعت و جلوگیری شود.

۳۰ درصد بستری‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد را کودکان تشکیل می‌دهند