حلقه‌های صالحین برای رفع آسیب‌های اجتماعی فعالیت کنند

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، ۲۷ بهمن ماه، در نشست حلقه استادیاران شجره طیبه صالحین سپاه جوادالائمه (ع) استان، با اشاره به لزوم تولید محتوای فاخر برای مقابله با شبهات و سیاه نمایی دشمنان در فضای مجازی و حقیقی، اظهار کرد: دشمنان با شبهه در اصول دینی و فرهنگی درصدد مقابله با نظام اسلامی هستند و باید برای مقابله با این روند اهتمام ویژه‌ای به تولید محتوا داشته باشیم.

نوری اضافه کرد: این مجموعه‌ها دارای ساختار تشکیلاتی مناسبی برای شناسایی ظرفیت‌های معنوی در بین مردم هستند و باید در این زمینه به‌صورت علمی فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه اکنون حلقه‌های صالحین در بیش از دو هزار و ۷۰۰ محله خراسان شمالی فعال هستند، تصریح کرد: باید از این ظرفیت برای از بین بردن آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

امام‌جمعه بجنورد با تأکید بر تشکیل گروه‌های تخصصی برای پاسخ به شبهات بطن جامعه افزود: باید در رابطه با موضوعات مختلفی که جوانان و دانش آموزان با آن سروکار دارند، با استفاده از اساتید فن به شبهات فراوانی که برای دانش آموزان در فضای مجازی به وجود می‌آید پاسخ‌های دقیقی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بیان کرد: قدرت حلقه‌های صالحین برگرفته از مردم است و به همین دلیل باید همراه با مردم و با محتواهای جدید به شبهات پاسخ داده شود؛ زیرا اگر مردم در این حلقه‌ها نتیجه و پاسخ مناسبی دریافت کنند حضور پرشوری در حلقه ها خواهند داشت.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه دشمنان نسل جوان را سپر حمله خود قرار داده‌اند، اظهار کرد: ارتقای سطح اطلاعات دینی، فرهنگی و مذهبی دانش‌آموزان باید محور و هدف مهم فعالیت‌های حلقه‌های صالحین باشد.

وی ادامه داد: تقویت بنیان‌های معنوی دختران و پسران از سوی مربیان حلقه‌های صالحین، آن‌ها را در مقابل هجمه گسترده و تهدید نرم استکبار جهانی مصون نگه می‌دارد.

حلقه‌های صالحین برای رفع آسیب‌های اجتماعی فعالیت کنند