اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید سختگیرانه شود/ وضعیت کرونایی کرمانشاه شکننده است

خبرگزاری ایسنا

 فضل الله رنجبر امروز(نهم بهمن) در جسله ستاد کرونای شهرستان کرمانشاه با ابراز نگرانی از شیوع موج ششم کرونا، اظهار کرد: نگران پیک این موج در شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه موج ششم کرونا در خیلی از شهرستان ها شروع شده، گفت: موج ششم کرونا وضعیت کرونایی خیلی از شهرستان ها را تغییر داده، لذا برای مقابله با موج جدید بیماری در شهرستان باید نسبت به اجرای سخت گیرانه پروتکل های بهداشتی اهتمام داشته باشیم.

 فرماندار کرمانشاه با اعلام آماده باش به ستاد کرونای شهرستان برای سخت گیری بیشتر در رعایت پروتکل های بهداشتی در کرمانشاه، گفت: از ستاد کرونای شهرستان می خواهیم در حوزه های مختلفی مثل بازرسی اصناف سخت گیری بیشتری بر رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

وی تاکید کرد: به پشتوانه دستگاه قضایی رعایت پروتکل های بهداشتی سخت گیرانه می شود. مثلا اگر در جایی مجوز برگزاری مراسمی داده می شود، باید حتما آن مراسم با رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل های بهداشتی برپا شود.

وی ادامه داد: هم اکنون که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا مدارس، دانشگاه ها و دیگر بخش های جامعه کماکان باز هستند، باید در رعایت پروتکل های بهداشتی سخت گیری بیشتری شود.

وی سپس با بیان اینکه عادی انگاری جامعه در خصوص کرونا شرایط را به سمت سخت تر شدن می‌برد، اظهار کرد: وضعیت کرونایی کرمانشاه شکننده بوده و احتمال قرمز شدن وضعیت شهرستان خیلی زیاد است، لذا از مردم در خواست می شود رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی  با اشاره به کم شدن میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان کرمانشاه، گفت: از مردم تقاضا داریم پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند تا خدای نکرده گرفتار موج جدید کرونا که شدیدا خطرناک هم شده، نشویم.

رنجبر در ادامه اشاره ای هم به وضعیت واکسیناسیون شهرستان کرمانشاه داشت و گفت: در حوزه تزریق واکسن کرونا در دوزهای اول و دوم وضعیت خوبی در شهرستان داریم، اما روند واکسیناسیون دوز سوم کمی کند است که از  افرادی که دوز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، درخواست داریم هرچه سریعتر برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

 

اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید سختگیرانه شود/ وضعیت کرونایی کرمانشاه شکننده است