برگزاری دهمین دوره جشنواره دانش‌آموزی نمایشگاه های مدرسه انقلاب خراسان شمالی

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، صادق شبانی، دهم بهمن ماه در نشست خبری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان خراسان شمالی که با حضور جمعی از اصحاب رسانه استان برگزار شد ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: انجمن اسلامی به عنوان قدیمی ترین تشکل در بین چهار تشکل مدارس است و در کنار مدارس به عنوان انجمن های فرهنگی و علمی فعالیت دارد.

شبانی در خصوص شکل گیری این مجموعه بیان کرد: این مجموعه در سال ۱۳۴۲ به صورت غیر رسمی و در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۵۸ فعالیت خود را به دستور امام خمینی (ره) به صورت رسمی آغاز کرد.

وی ادامه داد: مهم ترین اهداف این مجموعه تربیت مدیران و دانش آموزان مومن، متعهد و انقلابی در بین مدارس است که شناسایی می‌شوند و بعد از تربیت و به کارگیری در تشکل نسبت به تربیت محوری و نسبت به برنامه هایی که مرتبط با دانش آموزان است به کار گرفته می‌شوند.

شبانی در خصوص فعالیت های دهه فجر و فعالیت های محوری که دراین ایام برگزار می‌شود گفت: بر اساس بیانیه حضرت آقا در سال ۹۷، فعالیت انجمن اسلامی برمحوریت بیانیه گام دوم انقلاب است که نمایشگاه هایی در سه بخش دیروز، امروز و فردا و یک بخش ویژه به نام غرفه مکتب حاج قاسم فعالیت می‌کنند.

شبانی با بیان اینکه این نمایشگاه ها در سه بخش دیروز، امروز و فردا برپا می‌شوند افزود: بخش دیروز شامل مطالعه و محتوای نقش نوجوانان در شکل گیری انقلاب و خاطرات انقلابی بزرگان و ریش سفیدان خانواده از اتفاقات قبل از انقلاب است.

وی ادامه داد: بخش امروز نیز شامل دستاورد های انقلاب اسلامی، سبک زندگی، رسانه و فضای مجازی است و در بخش فردا مهدویت، جهاد اقتصادی و علمی، نقش نوجوانان در ساخت ایران قوی به نمایش گذاشته می‌شود.

شبانی گفت: در بخش ویژه مکتب حاج قاسم، زندگی نامه حاج قاسم، محور مقاوت و شجاعت حاج قاسم، توسل و معنویت و اموری که نسبت به حاج قاسم می‌توان تحقیق کرد در غرفه ها توسط دانش ‌آموزان بیان می‌شود.

وی بیان کرد:غرفه های این نمایشگاه با ۱۳ موضوع در ۱۵۰ مدرسه استان خراسان شمالی برپا می‌شود که به مدارس شاخص، نیمه شاخص درجه یک، دو و سه تقسیم می‌شوند.

برگزاری دهمین دوره جشنواره دانش‌آموزی نمایشگاه های مدرسه انقلاب خراسان شمالی

وی گفت: بخش روایتگری و عنصر روایت مهمترین بخش نمایشگاه است که دانش آموزان زمان انقلاب، زمان حال و برنامه های آینده را به صورت روایت بیان می‌کنند.

شبانی گفت: برنامه های محوری انجمن اسلامی محدود در نمایشگاه های مدرسه های انقلاب نیست اما مهمترین آن نمایشگاه های مدرسه انقلاب است.

شبانی با اشاره به مهم ترین و کاربردی ترین فعالیت انجمن اسلامی گفت: عضویابی هدفمند مهمترین هدف فعالیت انجمن اسلامی است. در عضویابی هدفمند دانش آموزان شناسی و گزینش شده و بعد از آزمون و استعداد سنجی وارد طرح انسجام می‌شوند که این فرایند ۶ ماه زمان می‌برد.

وی در پایان در خصوص افتتاحیه و بازدید از این نمایشگاه ها گفت: برگزاری نمایشگاه ها از یکم بهمن ماه آغاز شده و تا ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد که دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه افتتاحیه این نمایشگاه است که با حضور مسئولان انجام می‌شود و در این زمان خانواده های دانش آموزان و دانش آموزان همان مدرسه می‌توانند از این نمایشگاه ها بازدید کنند.

وی ادامه داد: از تاریخ ۲۲ ام  تا ۳۰ام بهمن ماه نیز دانش آموزان مدارسی که توانایی برگزاری نمایشگاه را نداشتند می‌توانند از این نمایشگاه بازدید نمایند.

برگزاری دهمین دوره جشنواره دانش‌آموزی نمایشگاه های مدرسه انقلاب خراسان شمالی