بارش پراکنده باران در شمال و مرکز استان بوشهر

خبرگزاری ایسنا

فرج الله شکوهی‌پور اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده عبور موجی ناپایدار از تراز میانی جو طی امروز و فردا است. بنابراین در این مدت ضمن افزایش پوشش ابر، از اواخر وقت امروز با تقویت سامانه بارشی و تداوم فعالیت آن طی فردا در سطح استان، بیشتر نواحی شمالی و مرکزی استان، وقوع بارش های پراکنده گاهی رگبار پراکنده باران همراه بارعدوبرق پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: همچنین روزهای سه شنبه و چهارشنبه به سبب وزش بادهای بیشتر شدید، خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: آسمان قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و افزایش ابر و از امشب بصورت پراکنده روی دریا و در مناطق شمالی و جنوبی استان بارش باران با احتمال رگبار پراکنده و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی‌پور جهت وزش باد متغیر و از امشب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی در برخی ساعات ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت اعلام کرد.

وی بیان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۲:۲۵، مد اول ساعت ۰۸:۴۴، جزردوم ساعت ۱۲:۲۱ و مد دوم ساعت ۱۹:۲۰ خواهد بود.

بارش پراکنده باران در شمال و مرکز استان بوشهر