بهره برداری از ۲۱۰ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در دهه فجر انقلاب اسلامی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، «مسعود منصور» در  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا افزود: به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۱۰ پروژه منابع طبیعی با اعتباری افزون بر سه‌هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.

رییس سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه اجرای طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در حفظ آب و خاک کشور بسیار مهم و پر اهمیت است، ادامه‌داد: این طرح‌ها شامل پروژه های آبخیزداری، آبخوانداری، کنترل سیل، بیابان زدایی، توسعه جنگل ها، احیای مراتع و طرح های حفاظتی و حمایتی است که با هدف حفظ آب و خاک، حفاظت از پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش و کاهش خسارات ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره های زیرزمینی انجام می شود.

وی با تاکید بر لزوم همکاری و تعامل بیش از پیش مردم با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری ابراز امیدواری کرد با مشارکت مردم در اجرای این پروژه‌ها گام بلندی در راستای ارتقای سطح منابع طبیعی و آبخیزداری برداشته شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به کاشت ۵۰۰ میلیون اصله نهال در مدت ۱۴ سال با مشارکت مردم و ۷۰ نهاد و دستگاه اجرایی در قالب «پویش ایران سرسبز و ایران قوی» خبر داد و اضافه‌کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در قالب این پویش مردمی، امسال ۶‌هزار و ۷۰۰ هکتار جنگل‌کاری با بذر و نهال در سراسر کشور بر اساس توان اکولوژی مناطق انجام می شود.

منصور همچنین یادآور شد: ایران جزو کشورهای با پوشش کم جنگل است و با جنگل‌کاری و اقداماتی نظیر این پویش در آینده به جرگه کشورهایی که در جهان بالای ۱۰ درصد جنگل دارند، خواهد پیوست.

بهره برداری از ۲۱۰ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در دهه فجر انقلاب اسلامی