بنزین باز هم در آمریکا گران شد/ احتمال ثبت رکورد قیمت

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اویل پرایس، با آرام شدن طوفان‌های زمستانی در سراسر آمریکا، تقاضا برای بنزین در این کشور در هفته گذشته افزایش یافت و به 1.8 درصد بالاتر از متوسط 4 هفته گذشته رسید. این درحالی است که قیمت بنزین در این کشور در حال افزایش است و در این هفته می‌تواند به رکورد 3.50 دلار در هر گالن برسد.

پاتریک د هان، رئیس بخش تحلیل بنزین  در شرکت گس بادی گفت آمارهای این شرکت نشان داد، به علت آرام شدن طوفان‌ها، تقاضای هفتگی بنزین در آمریکا در هفته گذشته 6.4 درصد نسبت به هفته پیش از آن افزایش یافته است و 1.8 درصد بالاتر از متوسط 4 هفته گذشته (یک ماه پیش) بوده است.

قیمت بنزین در این کشور در حال افزایش است و در این هفته می‌تواند به رکورد 3.50 دلار در هر گالن برسد.

وی افزود با افزایش قیمت نفت برنت به بالای 95 دلار در هر بشکه، متوسط قیمت بنزین در آمریکا نیز احتمالا در این هفته افزایش یابد.

«با قیمت 94 دلار برای نفت خام آمریکا، متوسط قیمت بنزین در این هفته به 3.50 دلار به ازای هر گالن خواهد رسید.»

تا 14 فوریه، متوسط هر گالن بنزین در آمریکا 3.488 دلار بود این رقم در ماه گذشته 3.306 دلار و در مدت مشابه سال گذشته 2.505 دلار به ازای هر گالن بوده است.

انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد قیمت بالای نفت خام همچنان دلیل اصلی افزایش قیمت بنزین در هفته های اخیر است. «آب و هوای معتدل زمستانی و خوش بینی در مورد احتمال فروکش کردن سویه اُمیکرون سبب افزایش تقاضا برای بنزین شده است.»

انتهای پیام/


بنزین باز هم در آمریکا گران شد/ احتمال ثبت رکورد قیمت