سوریه: اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در الشیخ جراح، جنایت جنگی است

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، دمشق‌ حملات ‌وحشیانه شهرک نشینان اسرائیلی و ارتش رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی طی دوره اخیر که منجر شد تلفات جانی و مالی به وجود بیاید، دنبال می‌کند و مخالف اقدامات ددمنشانه اسرائیل علیه فلسطینیان است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، دستورات صادر شده از سوی مقامات رژیم اشغالگر در خصوص کوچاندن فلسطینیان و تخلیه املاک و دارایی‌های آنها در محله «الشیخ جراح» واقع در شهر قدس اشغالی جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است و نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قوانین بشردوستانه به شمار می‌آید.

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد، تداوم اقدامات وحشیانه رژیم اشغالگر در مصادره اراضی فلسطینی، تخریب منازل و کوچاندن فلسطینیان از منازلشان، اقدامی غیرانسانی و غیرقانونی است که منجر به تشدید تنش‌ها به طور کلی در منطقه و به طور ویژه در فلسطین خواهد شد.

این وزارتخانه از تمامی کشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی و بشردوستانه خواست تا برای توقف این اقدامات اسرائیل و ممانعت از پافشاری این رژیم در کشتار فلسطینیان، آزار و اذیت و پایمال کردن حقوقشان فوراً وارد عمل شوند.

پیشتر خبرنگار المیادین از تشدید تنش در محله الشیخ جراح، پس از تجاوزات نیروهای رژیم اشغالگر علیه شهروندان فلسطینی خبر داد.

سوریه: اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در الشیخ جراح، جنایت جنگی است