استعفای شماری از فرماندهان موساد در کمتر از یک سال

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – راشاتودی از استعفای چهارمین فرمانده عملیات ویژه موساد از سمتش در کمتر از یک سال گذشته خبر داد.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیست یکی دیگر از فرماندهان بخش عملیات ویژه موساد که هویتش افشا نشد، از سمتش استعفا کرد. وی چهارمین مقام عالی رتبه موساد است که در هفت ماه اخیر یعنی از زمانی که دیوید بارنی در ژوئن ۲۰۲۱ به عنوان مدیر سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی منصوب شد، از کار کناره گیری می‌کند.

 این فرمانده پس از آن استعفای خود را تقدیم بارنی کرد که مدیر موساد به او گفت وی و دیگر مقامات به باری بر دوش این سازمان تبدیل شده اند.

روزنامه هاآرتس نیز در گزارشی نوشت: بارنی به دنبال آن بود که تغییرات مهمی در چگونگی اداره بخشی که این فرمانده مستعفی مسئول آن بود، ایجاد کند، زیرا به اعتقاد وی مشکلاتی در زمینه اجرای عملیات عوامل این سازمان در خارج از سرزمین های اشغالی وجود دارد، اما این فرمانده از اجرای خواسته‌های بارنی سرپیچی کرده بود. در پی این ماجرا معاون این فرمانده و تعدادی از نیرو‌های وی نیز از سمت خود کناره گیری کردند.

این چهارمین بار درهفت ماه اخیر پس از جایگزینی یوسی کوهن با بارنی به عنوان مدیر موساد است، که یک مقام ارشد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی از سمت خود کناره گیری می‌کند.

سال گذشته رئیس فن آوری، رئیس عملیات و رئیس بخش مبارزه با تروریسم موساد به دلیل آنچه درگیری با بارنی خوانده می‌شود، از سمت خود استعفا کردند.

پس از آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، در ماه ژوئن بارنی را به عنوان مدیر موساد منصوب کرد، وی ادعا کرد که ایران را اولویت اول خود می‌داند، زیرا این کشور در حال پیشرفت دائم به سمت دستیابی به سلاح‌های هسته ای است.

استعفای شماری از فرماندهان موساد در کمتر از یک سال