از کانال‌های موجود برای نزدیک کردن رویکردهای ایران-آمریکا استفاده می‌کنیم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در گفت وگو با شبکه الجزیره گفت: شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر در دیدار با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درخصوص مسائل مختلفی از جمله مذاکرات هسته ایران رایزنی کرد.

وی تاکید کرد: ما از کانال های موجود با واشنگتن و تهران برای نزدیک کردن رویکردها استفاده می کنیم.

وزیر خارجه قطر  همچنین گفت: رسیدن به توافق هسته ای با ایران برای ما مهم است زیرا این امر منجر به ثبات در منطقه خواهد بود.

محمد بن عبدالرحمن در بخش دیگری از گفت وگوی خود خاطرنشان کرد که دوحه تلاش می کند که تهران را به اتخاذ اقدامات مثبت در خصوص کشورهای منطقه تشویق کند.

براساس این گزارش، پیش از این کریس مورفی،سناتور دموکرات آمریکایی تاکید: امیدوارم که به کمک قطر بتوانیم تمام طرف ها را توافق هسته ای بازگردانیم.از نقش قطر در تلاش برای فرستادن ایرانی ها به میز مذاکرات بسیار تشکر می کنیم.
این سناتور آمریکایی همچنین خاطرنشان کرد: امیدواریم که یک گفت وگوی امنیتی منطقه ای برگزار شود و کشور قطر آماده است تا یک بازیگر اصلی در این گفت وگو باشد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر اکنون به واشنگتن سفر کرده است و شب گذشته با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دیدار و رایزنی کرد.

همچنین محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امورخارجه قطر چند روز پیش از سفر امیر قطر به آمریکا به تهران سفر و با مقامات ایرانی دیدار کرده بود.

از کانال‌های موجود برای نزدیک کردن رویکردهای ایران-آمریکا استفاده می‌کنیم