انقلاب اسلامی، تکریم مقام زن، تحکیم بنیان خانواده| هرجا نسبت به آرمان‌های ایرانی ـ اسلامی غفلت کردیم، دشمن هجمه خود را تشدید کرد

خبرگزاری فارس :

 

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به هفتمین روز ایام الله دهه فجر که با عنوان انقلاب اسلامی، تکریم مقام زن، تحکیم بنیان خانواده اظهار داشت: دشمنان و مستکبرین همواره تلاش کردند که فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و به اصطلاح فرهنگ ایرانی اسلامی را تضعیف کرده و تخریب کنند زیرا آنها به این نتیجه رسیدند که از جمله مهم‌ترین دلایلی که نتوانسته‌اند در قابل ما و کشورمان و انقلاب‌مان، اهداف و برنامه‌های خود را پیش برده و فرهنگ ایرانی اسلامی را از بین ببرند بنیان قوی خانواده است. این در حالی است آنها همواره از انقلاب اسلامی شکست خورده‌اند.

وی با بیان اینکه ارزش‌ها و فرهنگ ایرانی اسلامی باعث شکست‌های مستمر دشمنان و معاندین جمهوری اسلامی شده است، افزود: استکبار به دنبال تخریب ارزش‌ها و بایدها و نبایدهای ایران اسلامی است که خیلی از آنها تبدیل به فرهنگ شده است.

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خانواده در جمهوری اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است اما دشمنان تلاش کرده‌اند به این کانون خانواده حمله کنند و تمرکز ویژه‌ای در این زمینه گذاشته‌اند و تلاش زیادی صورت گرفته تا این خانواده از هم پاشیده شود و نقش مادری در جامعه اسلامی را کمرنگ کنند و تعهد به خانواده کم رنگ شود.

نصیرایی ادامه داد: دشمنان تلاش کردند که ارتباطات درون خانواده و رفت و آمدهای خانوادگی در جمهوری اسلامی را کمرنگ کنند و برای این موضوع ده‌ها و صدها برنامه، تبلیغ و تشویق در کانالهای مختلف فضای مجازی و فیلم‌های و سریال‌های غربی، عربی و ترکی منتشر شد و هزینه‌های زیادی برای حمله به خانواده ایرانی صورت گرفت.

وی افزود: به نظر می‌رسد که دشمنان سال‌ها برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای تضعیف خانواده ایرانی اسلامی انجام داده‌اند. این در حالی است که در تمامی ادیان نگاه مقدسی به خانواده شده است. اما استکبار جهانی تلاش ویژه‌ای برای تضعیف خانواده داشته و به دنبال تخریب آن هستند که کارهای آنها آثار شومی را در جامعه داشته است که البته در داخل کشورمان هم توانسته آثاری را به جای بگذارد.

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که مهم‌ترین عامل همه پیشرفت‌ها، ایستادگی‌ها و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان، خانواده و تربیت ایرانی اسلامی است دنیای استکبار شبیه خون و تهاجم زیادی را در حوزه فرهنگ کشورمان وارد کرده است.

نصیرایی خاطرنشان کرد: بایستی ارزش‌های ایرانی اسلامی و فرهنگ عام و خاص کشورمان را تقویت کرده و توسعه و ترویج بدهیم. هرچند که در طول برخی سال‌ها غفلت‌هایی صورت گرفته است؛ باید با تفکرات لیبرالی و مدیران و دولت‌هایی که کمتر به آرمان‌ها و ارزش‌ها و تعهدات پایبند بوده‌اند مقابله کرد.

وی عنوان کرد: هرجا که توجه به آرمان‌های ایرانی اسلامی پررنگ‌تر بوده است دشمنان عقب‌نشینی کرده‌اند و هرجا که ما غفلت و کوتاهی داشته‌ایم دنیای استکبار هجمه‌های خود را گسترده‌تر کرده است. 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمابیش توانسته‌ایم به تحکیم بنیان خانواده توجه لازم را داشته باشیم و در همین راستا قوانین خوبی را تصویب کرده‌ایم؛ تسهیل ازدواج، فرزندآوری و … از جمله این قوانین است که بایستی نقاط ضعف را برطرف کرده و بر نقاط قوت متمرکز شویم.

نصیرایی گفت: رویکردهای حاکم بر دولت و مجلس گفتمانی و مبنایی است و قوا معتقدند بایستی به فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی توجه ویژه‌ای شده و مانع از تضعیف و مخدوش شدن آن شد زیرا در صورت آسیب به این موضوع توسعه و پیشرفت ایران اسلامی تحت الشعاع قرار می‌گیرد. 

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: ساعت‌های زیادی برای قانون شدن طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده صرف شد که بسیاری از نظرات و پیشنهادات متخصصان و پژوهشگران در این قانون اعمال شد که قطعاً در طول سال‌های آینده اثرات مثبت آن را در جامعه و خانواده‌ها شاهد خواهیم بود و اگر در مقام اجرا هم تأثیرگذاری لازم را داشته باشد سودمندی آن در طول پنج سال آینده به خوبی نمایان می‌شود که این قانون قدم جدی برای حمایت از خانواده محسوب شده و تلاش شده که به بنیان خانواده توجه ویژه‌ای شود.


https://dailybuzz.ir/08/02/2022/%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%8c-%d8%aa%da%a9%d8%b1%db%8c%d9%85-%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%85-%d8%b2%d9%86%d8%8c-%d8%aa%d8%ad%da%a9%db%8c%d9%85-%d8%a8%d9%86/