دکتر مخبر درگذشت ماموستا صلاح‌الدین حسامی را تسلیت گفت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در پیام تسلیت خود به ماموستا سید صلاح‌الدین حسامی نوشت: درگذشت ابوالشهید حاج ماموستا سید صلاح الدین حسامی، روحانی اهل سنت و از مدرسین برجسته علوم دینی را تسلیت می‌گویم.

مخبر در این پیام افزود: این روحانی وارسته که با حکم امام خمینی(ره) به عنوان امام جمعه سنندج منصوب شد، سالها در این سمت به مردم استان کردستان و بویژه مردم سنندج خدمت‌رسانی کرد و توطئه ها و هجمه‌های دشمنان نتوانست خدشه ای در مواضع روشن و انقلابی آن مرحوم ایجاد کند.

معاون اول رییس جمهور در ادامه یادآورشد: از خداوند متعال برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و همنشینی با فرزند شهیدش و برای خانواده و بازماندگان آن مرحوم و بویژه مردم عزیز سنندج صبر و اجر مسألت دارم.

ماموستا حسامی یکی از علمای برجسته و تراز اول کردستان بود که در سال ۱۳۶۱ و در حکمی توسط امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی به عنوان امام جمعه شهر سنندج منصوب شد و به مدت ۲۳ سال به مردم این شهر خدمت کرد.

امام جمعه پیشین سنندج در سال ۱۳۸۴ و به دلیل بیماری از امامت جمعه شهر سنندج استعفا داد و بعد از آن نیز همچنان نسبت به ارشاد مردم و خدمت به آنان از هیچ کوششی دریغ نکرد.

ماموستا سید صلاح‌الدین حسامی متولد ۱۳۲۵ روستای هویه از توابع شهرستان سنندج است.

دکتر مخبر درگذشت ماموستا صلاح‌الدین حسامی را تسلیت گفت