فرایند ثبت‌نام درخواست هدیه ازدواج و کمک معیشت ایثارگران الکترونیکی شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از «ایثار»، علیرضا امینی با اشاره به برخط شدن بخش ثبت‌نام خدمات الکترونیک سامانه خدمات ایثار افزود: تا پیش‌ از این، جامعه معزز ایثارگری برای استفاده از خدمات الکترونیک باید یک‌بار به یکی از دفاتر بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه و اطلاعات کاربری سامانه را از کارشناس بنیاد دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: در راستای حذف لزوم مراجعه حضوری با همکاری سازمان تنظیم مقررات، زیرساختی پیاده‌سازی شد که امکان احراز هویت غیرحضوری با استفاده از وب‌سرویس شاهکار که مالکیت خط تلفن همراه از آن طریق بررسی می‌شود، فراهم شده است.

امینی اظهارداشت: به‌ این‌ ترتیب، فرایند ثبت‌نام خدمات الکترونیک برخط‌ سازی شده و از این‌ پس، ایثارگران می‌توانند بدون مراجعه حضوری در سامانه خدمات الکترونیک ایثار، ثبت‌نام و از خدمات الکترونیک استفاده کنند. لینک ثبت‌نام برای این کار، در صفحه ورود سامانه خدمات الکترونیک و بخش خدمات پرکاربرد قرار داده شده است.

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره فرایند الکترونیکی درخواست کمک معیشت توضیح داد: متقاضیان حائز شرایط می‌توانند بدون مراجعه حضوری، درخواست کمک معیشت خود را ثبت کنند. پیش‌ از این، ایثارگران برای ثبت این درخواست باید یک‌بار برای دریافت فرم‌های استعلامی خام به بنیاد مراجعه می‌کردند و فرم‌های لازم را به سازمان ثبت اسناد و سازمان امور مالیاتی برده و استعلام دریافت می‌کردند و دوباره، فرم‌ها را به بنیاد ارائه می‌دادند.

وی اضافه کرد: با تعامل صورت‌گرفته با سازمان‌های یادشده، استعلام‌های وب‌سرویس از این سازمان‌ها دریافت شد تا به‌این‌ترتیب، فرم‌های کاغذی تا حد زیادی حذف شده و مراجعه حضوری به بنیاد صفر و مراجعه به سایر دستگاه‌ها نیز به حداقل برسد.

امینی افزود: در زمینه ثبت‌نام هدیه ازدواج نیز ایثارگران تا پیش‌ از این باید مدارک متعددی اعم از شناسنامه و عقدنامهه زوج و زوجه را اسکن و در سامانه بارگذاری می‌کردند. با رایزنی به‌عمل‌آمده با سازمان ثبت اسناد، سرویس استعلام وضعیت تأهل از این دستگاه اخذ شده و با استفاده از این خدمت، فرایند باز طراحی شد و در فرایند جدید، دیگر لازم نیست حتی یک مدرک بارگذاری شود و روند ثبت‌نام با چند کلیک به پایان می‌رسد.

فرایند ثبت‌نام درخواست هدیه ازدواج و کمک معیشت ایثارگران الکترونیکی شد