مرکز ارزیابی سلامت روان ‌پزشکی قانونی افتتاح شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، معاون پزشکی و آزمایشگاهی این سازمان گفت: مرکز ارزیابی سلامت روان ‌پزشکی قانونی به عنوان واحدی مستقل برای انجام تعدادی از مشاوره‌های روان‌پزشکی تخصصی در سازمان پزشکی قانونی کشور راه‌اندازی می‌شود تا در صورت نیاز، مراجعان برای انجام مشاوره به این مرکز ارجاع شوند.

مسعود قادی پاشا افزود: تعدادی از مراجعان بخش روان‌پزشکی قانونی در روند بررسی‌ها برای تکمیل پرونده و برای بررسی های تکمیلی و مشاوره‌های تخصصی به خارج از سازمان ارجاع می‌شوند که با راه‌اندازی این مرکز برحسب نوع مشاوره درخواستی، نیازی به ارجاع برخی از این عزیزان به بیرون از سازمان نخواهد بود و مشاوره‌هایشان در سازمان انجام خواهد شد.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان با تأکید بر اینکه انجام مشاوره‌های تخصصی در این مرکز موجب کاهش اطاله دادرسی و مشکلات مراجعان می‌شود، اظهار داشت: در بسیاری موارد ارجاع افراد برای مشاوره به خارج از سازمان ضمن تحمیل هزینه‌های مازاد برای مردم، موجب طولانی شدن روند رسیدگی می‌شود و افراد ناچار هستند ضمن صرف هزینه، وقت و انرژی زیاد، هفته‌ها برای اخذ نوبت از مشاور منتظر بمانند، اما با راه‌اندازی این مرکز تخصصی، مشکل اطاله دادرسی در پرونده‌های ارجاعی به این مرکز مرتفع و پاسخ‌دهی سریع‌تر انجام می‌شود.

قادی پاشا تصریح کرد: قرار است این مرکز با حضور اساتید روان‌پزشک و روان‌شناس معتمد از خارج از سازمان پزشکی قانونی فعالیت کند که ضمن رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌ها و نیز تکریم ارباب رجوع، ‌ موجب تعامل بیشتر سازمان با مراکز علمی و دانشگاهی در حوزه روان‌پزشکی خواهد شد.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان در خصوص نحوه فعالیت این مرکز افزود: مرکز ارزیابی سلامت روان پزشکی قانونی ابتدا در حوزه روانپزشکی کودکان فعالیت خود را آغاز می‌کند و پس از طی مراحل اولیه و رفع مشکلات و نواقص احتمالی به سایر حوزه های روان‌پزشکی تسری خواهد یافت.

مراسم افتتاح مرکز ارزیابی سلامت روان پزشکی قانونی صبح امروز یکشنبه ۱۷ بهمن ماه با حضور مشاور عالی رییس سازمان، معاونین، رییس اندیشکده، رییس مرکز تحقیقات، جمعی از مدیران کل سازمان و همچنین مدیرکل و جمعی از مسئولین و مدیران پزشکی قانونی استان تهران برگزار شد.

https://dailybuzz.ir/06/02/2022/%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c-%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86%db%8c/