آئین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان هفتمین جایزۀ جهانی اربعین برگزار می‌شود

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، نخستین دورۀ این رویداد هنری در سال ۱۳۹۳ برگزار شد و امسال اختتامیه هفتمین دوره آن روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ در محل حسینیۀ الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.

دست اندرکاران جایزۀ جهانی اربعین در ابتدا با تقدیر از صاحبان عکس‌های برگزیدة راهپیمایی بزرگ اربعین کار خود را آغاز و در ادامه، شناسایی فیلم، خاطره و فعالیت برتر در فضای مجازی در دستور کار دبیرخانه قرار گرفت. در دوره هفتم نیز مقرر گردید شناسایی بهترین کتاب در موضوع اربعین به موضوع‌های این جایزه اضافه شود.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همزمان با برگزاری آیین اختتامیۀ هفتمین جایزۀ جهانی اربعین، با رونمایی از پوستر از هشتمین دوره جایزه جهانی، آغاز دوره جدید جایزه را اعلام می‌کند.

مهم‌ترین دستاورد برگزاری رویداد فرهنگی – دینی فراملی و بین‌المللی جایزۀ جهانی اربعین، جذب مشارکت خیل کثیری از راهپیمایان اربعین حسینی از اقصی نقاط جهان است که حاکی از نفوذ معنوی و فرهنگی قیام عاشورا در جای جای این کرۀ خاکی است و دریافت حدود ۴۸۰۰ اثر از علاقمندانی از سراسر جهان توسط دبیرخانۀ این جایزه در هفتمین دوره یکی از ثمرات این مشارکت است.

اختتامیه هفتمین جایزه جهانی اربعین و رونمایی از فراخوان هشتمین دوره، به منظور قدردانی از نفرات برتر آن روز چهار شنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ از ساعت ۹ صبح با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در محل حسینیۀ الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور مسئولان و شخصیت‌های فرهنگی برگزار خواهد شد.

برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب‌های منتخب از جمله برنامه‌های جنبی این رویداد خواهد بود.

این مراسم هم‌زمان در پایگاه اطلاع رسانی جایزه به نشانی ( intlarbaen.com) نیز به صورت زنده پخش می‌شود.

آئین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان هفتمین جایزۀ جهانی اربعین برگزار می‌شود