نماد شهری «قم شهر ملی انگشتر» رونمایی شد

خبرگزاری ایرنا :

به‌ گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نماد شهر قم که یک اثر هنری به شکل انگشتر و ساخته از چوب راش است، عصر روز دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ همزمان با روز سوم  پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی شد.

این نماد اثر ابوالفضل صادقی هنرمند قمی است که از چوب راش و با استفاده از هنر معرق و نیز با بهره‌گیری از هنر منبت ساخته شده است.

نماد شهری قم شهر ملی انگشتر در ابعاد ۱۳۰ در ۱۳۰ سانتی‌متر ساخته شده و ساخت آن دو سال و نیم زمان برده و  قرار است در محل مناسبی از شهر قم و در یکی از میادین اصلی نصب شود.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وپنجمین نمایشگاه صنایع‌دستی تهران صبح روز شنبه – نهم بهمن ۱۴۰۰- با حضور سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیران و مسئولان این وزارتخانه و جمعی از مقامات کشوری و لشکری، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد. این نمایشگاه از امروز تا سه‌شنبه – ۱۲ بهمن – به مدت ۴ روز برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، از ساعت ۹ تا ۱۷ از این نمایشگاه بازدید کنند.

در مدت برگزاری این رویداد در بخش گردشگری نشست‌های متنوع، پنل‌ها، کارگاه‌ها و میزگردهای تخصصی با حضور اساتید و فعالان این حوزه برگزار می شود. فضایی مجزا هم برای مذاکرات B to B به صورت مجازی و حضوری برای فعالان و متخصصان صنعت گردشگری در نظر گرفته شده است.

همچنین در بخش صنایع‌دستی علاوه بر معرفی شهرها و روستاهای صنایع‌دستی ملی و جهانی، بخشی برای نمایش آثار هنری اساتید و نام‌آوران صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اختصاص داده شده است. در این نمایشگاه به منظور حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان‌های کمتر برخوردار، غرفه‌های رایگان به هنرمندان ١٢ استان، اختصاص یافته است.

نماد شهری «قم شهر ملی انگشتر» رونمایی شد