وزیر ورزش: سال آینده یک فیلم ورزشی مشابه «بیرو» می سازیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، حمید سجادی در بازدید از خانه جشنواره چهلم فیلم فجر در اولین روز از این رویداد سینمایی به تماشای فیلم بیرو نشست. 

سجادی پس از پایان فیلم از کارگردان، تهیه‌کننده، عوامل سازنده فیلم و بنیاد سینمایی فارابی که موجبات ساخت چنین اثری را فراهم کردند، تشکر کرد و گفت: ساخت این نوع داکیودرام‌ها در حوزه ورزش می‌تواند به ترغیب جوانان در حوزه ورزش قهرمانی و تجلیل از چهره‌های شاخص ورزش قهرمانی کشور کمک کند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نمونه این نوع فیلم‌ها در جهان گفت: ما نسبت به بسیاری از چهره‌های قهرمانان ورزشی دچار غفلت می‌شویم و این نوع فیلم‌ها می‌تواند یک نوع یادبود و بزرگداشت تلاش‌های این  قهرمانان برای کشور باشد.

سجادی بر ساخت این نوع فیلم‌ها نسبت به چهره‌های ورزش قهرمانی کشور در حوزه‌های مخلتف ورزشی تأکید کرد و قول داد سال آینده فیلمی مشابه «بیرو» با مشارکت وزارت ورزش و جوانان و بنیاد سینمایی فارابی در حوزه ورزش قهرمانی و چهره‌های قهرمانی ورزش ساخته شود.

وی همچنین از نقش این نوع فیلم‌ها در ترغیب جوانان به سمت ورزش قهرمانی اشاره کرد.

سجادی همچنین با آرزوی بهبود سریع‌تر علیرضا بیرانوند قهرمان تیم ملی فوتبال ایران گفت اگر او کسالت نداشت، تماشای بیرو با حضور خود بیرانوند لذت دوچندانی می‌توانست داشته باشد.

فیلم «بیرو» ساخته مرتضی علی عباس میرزایی و تهیه کنندگی مجید برزگر و با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.

وی درباره فیلم بیرو که با محوریت زندگی علیرضا بیرانوند دروازبان تیم ملی ایران ساخته شده است، گفت: این یک فیلم عالی و کاربردی بود که دیدن آن را به تمام نوجوانان توصیه می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان همچنین درباره برنامه حمایتی این وزارتخانه برای پخش این فیلم در نقاط مختلف ایران عنوان کرد: ۱۰۰ درصد برنامه داریم و به‌زودی آن را اعلام می‌کنیم.

امروز در اولین اکران سینمایی چهلمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی بیرو به نمایش درآمده است. 

چهلمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری مسعود نقاش زاده درحال برگزاری است.

 وزیر ورزش: سال آینده یک فیلم ورزشی مشابه «بیرو» می سازیم